Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ciąża nerwica ( a fluoksetyna)


rinakata

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Z nerwicą borykam się od około 20 rż. (Mam 26). Pojawiała się z przerwami - szczególnie w okresach od maja przez wakacje. W tym czasie często powracałam do leków. Były to typowe lęki - stres że serce przestanie mi być - że zacznę mówić lub robić coś głupiego. Lęk przed wychodzeniem z domu itp. Zawsze leki pomagały. Brałam escitalopram - po którym niestety bardzo przytyłam - i teraz od około roku biorę fluoksetynę. Pomaga. Nie tyję. Czuję się ok. U mnie łączy sie tez to z byciem DDA. Ale chodze na terapie już około roku. Jestem po ślubie - mam dobrego chlopaka weszlam do dobrej rodziny. Nie mam juz problemow jak kiedyś w domu rodzinnym z ojcem itp. Życ nie umierac. Nerwica- czuje ze jest ale odpycham ja od siebie. Normalnie funkcjonuje. Bylam na wakacjach w bułgaroo - nie balam sie. Jendak chciałabym zajsc w ciaze. Lekarz mowi ze najpierw musze odstawic leki.. Stopniowo. Od 3 dni biore 20 mg fluo. Nie 40. Boje sie nie wiem co mam robić... Czy na prawde nie wolno braz zadnych lekow w czasie ciazy ? Boje sie ze jesli zajde dziecku cos sie stanie lub nerwica wroci i co wtedy... pomozcie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażenie tego co nastąpi, że coś stanie się dziecku, objawy nerwicy wrócą, budzi w Tobie lęk, a on daje podłoże do tego aby rzeczywiście się tak stało, dlatego postaraj się nie wychodzić aż zanadto do przodu, ale skup się na teraźniejszości. Twój stan psychiczny jak wspomniałaś polepszył się dzięki rodzinie, która Cie dobrze traktuje i możesz na nich liczyć więc i pewnie będziesz mogła polegać na ich pomoc, gdy do tej ciąży dojdzie. Dlatego nie warto wpadać w panikę gdy sytuacja zagrożenia jest wyraźnym wykraczaniem w przyszłość. Nie zrozum mnie źle wiem, że to nie jest takie proste, ale nie jesteś sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×