Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Bycie w centrum uwagi

Wiadomości w tym temacie: 9

Strona 1 z 1 

Reklama

Autor

Bycie w centrum uwagi

Bycie w centrum uwagi
Post 11 sie 2013, 09:21 
Administrator

Od: 25 lip 2011, 23:38
No własnie, jak to jest z tym zwracaniem na siebie uwagi? Lubicie, kiedy ktoś się Wami interesuje, podziwia? Niektórzy, żeby ściągnąc na siebie uwagę potrafią zrobić naprawdę wiele. Czasami nawet mamy przykłady tu, na forum, kiedy ktoś zamieszcza post o domniemanej próbie samobójczej, a później się okazuje, że chciał po prostu zwrócić na siebie uwagę. Co myślicie o takim zachowaniu? Czy jest to Waszym zdaniem coś naturalnego, czy może należałoby z tym walczyć? O czym świadczy ciągła chęć bycia w centrum uwagi?

______
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.

Zmienił mnie czas...
Zmieniły mnie łzy..

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

Bycie w centrum uwagi
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Bycie w centrum uwagi
Post 11 sie 2013, 11:17 

Od: 11 lis 2012, 15:33
Chęć bycia w centrum uwagi "przyszła" do mnie w okresie gimnazjum. Na lekcji robiłem z siebie błazna, by wszyscy zwrócili na mnie uwagę. Ale gdy inni zwrócili na mnie uwagę, to się uspokajałem, chciałem, żeby inni w ogóle przestali mnie zauważać, bo czułem się skrępowany, zestresowany będąc w centrum uwagi. Rok później miałem internet i wtedy wycofałem się z prób bycia w centrum uwagi w szkole, a zacząłem trollować w internecie. Ale gdy zbyt dużo osób w danym momencie zwróciło na mnie uwagę, to czułem jakiś dyskomfort i przerywałem trollowanie, żeby nikt mnie nie zauważał. Obecnie nie podejmuję prób bycia w centrum uwagi, ale czasem fantazjuję w myślach, że np. napiszę jakiegoś "ciekawego" posta i całe forum się zlatuje i mi odpisują, albo śpiewam na jakimś koncercie przed tłumem ludzi.

Bycie w centrum uwagi
Post 11 sie 2013, 13:40 
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Od: 09 kwi 2012, 21:26
Nie przepadam za byciem w centrum uwagi,... lubie stac z boku i obserwowac ale niestety jestem osoba kontaktowa wiec jednak czasami jestem

______
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)

Bycie w centrum uwagi
Post 11 sie 2013, 15:59 

Od: 10 maja 2012, 21:57
Candy14 napisał(a):
Nie przepadam za byciem w centrum uwagi,... lubie stac z boku i obserwowac
to tak jak ja :D

______
Zakłócony pokój ludziom dobrej woli. ~Magik

Bycie w centrum uwagi
Post 11 sie 2013, 16:13 
nie lubie byc w centrum uwagi, a jednoczesnie wiem, ze swoim ubiorem i wyglądam rzucam się w oczy. mam tego pelna swiadomosc.co wiecej, jesli chodzi o wyglad zewnetrzny, zawsze mialam swoje fanaberie w tym temacie mama zawsze miala ze mna problem, bo nie bylo przebacz. po prostu tak mi sie podoba i juz.
swoim zachowaniem tez nie wzbudzam celowo zainteresowania, jestem zamknieta w swoim swiecie i dopiero ostatnio uswiadomilamsobie, ze pewnie zachowuje sie dosc dziwnie. juz pare lat temu znajomi wytykali mi, ze idac ulica smieje sie sama do siebie. a to jedynie skutki bogatej wyobrazni. latem lubie oksy, bo wydaje mi sie, ze przemykam sobie niepostrzeżenie.
nie lubie, kiedy gapia sie na mnie faceci,w ogole kiedy ktokolwiek sie na mnie gapi, choc sama to robię. uwazam, ze jestem jedynie bardziej dyskretna niż oni.

Bycie w centrum uwagi
Post 11 sie 2013, 16:36 

Od: 26 cze 2013, 12:56
ciezko mi powiedziec co o tym mysle bo to tez zalezy w jaki sposob ktos probuje zwrocic na siebie uwage. bywa ze nawet komus na tym nie zalezy a i tak laduje w centrum zainteresowania. jednak zawodowy attention whoring (nie potrafie znalezc polskiego odpowiednika) totalnie mnie odrzuca i zniesmacza... zarowno w przypadku kobiet jak i mezczyzn. i niby silenie sie na atencje mozna przypisac do jakichs tam naturalnych potrzeb bo chyba kazdy chcialby zostac zauwazonym i docenionym ALE trzeba przyznac ze spora czesc plci pieknej bazuje jedynie na fizycznosci co najbardziej smieszy :D

______
f42.2 klomipramina 300
kwetiapina 200
klorazepan 20
propranolol 30
klozapina 100

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY

Bycie w centrum uwagi
Post 12 sie 2013, 16:47 

Od: 20 maja 2012, 07:11
A to zależy na jakiej akurat jestem fazie emocjonalnej. Jak na dole, to chciałabym zniknąć i każde spojrzenie odbieram jako krytykę, a jak na górze, to wiecznie mi mało i straszna ze mnie atencyjna dzi*ka, co łatwo zobaczyć w temacie o zdjęciach :mrgreen: Nigdy po środku.

______
watch me disintegrate

Bycie w centrum uwagi
Post 12 sie 2013, 21:40 

Od: 28 lut 2013, 18:45
Bycie w centrum uwagi w internecie to dla mnie absurd, bo i tak tutaj prawie nikt nie zna danego użytkownika, więc to jest tylko "robienie szumu" wokół nicka, a nie wokół swojej prawdziwej osoby- nie wiem, czy zrozumiale napisałam, ale na pewno rozumiecie, co mam na myśli :smile:

A co do zwracania uwagi w rzeczywistości- są osoby, które lubią "błyszczeć" i cóż, rozumiem to, dopóki nie robią nikomu krzywdy, wszystko jest okej :)

Natomiast nie rozumiem osób, które wręcz ŁAKNĄ tego zainteresowania swoją osobą, a potem udają zdziwienie, że wzbudzają zainteresowanie swoją osobą (a jednocześnie widać, że ledwo mogą usiedzieć na miejscu, by nie usłyszeć historii, jak to się ktoś o tą osobę dopytywał, widać, jak to łechcze ich ego). Taka hipokryzja, pusta kokieteria.

Bycie w centrum uwagi
Post 12 sie 2013, 21:51 

Od: 11 lis 2012, 15:33
Mikro. napisał(a):
Bycie w centrum uwagi w internecie to dla mnie absurd, bo i tak tutaj prawie nikt nie zna danego użytkownika, więc to jest tylko "robienie szumu" wokół nicka, a nie wokół swojej prawdziwej osoby- nie wiem, czy zrozumiale napisałam, ale na pewno rozumiecie, co mam na myśli :smile:

Obiektywnie tak, ale subiektywnie jednak jest wtedy poczucie bycia zauważonym nie jako nick, lecz jako prawdziwa osoba.

Strefa czasowa: UTC + 1 |