Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Budzenie się o 3:00 w nocy

Wiadomości w tym temacie: 16

Strona 1 z 2  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Reklama

Autor

Budzenie się o 3:00 w nocy

Re: Budzenie się o 3:00 w nocy
Post 04 maja 2010, 11:29 
Główny Moderator

Od: 10 gru 2007, 13:11
Siła podświadomości i nic więcej.

______
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

Budzenie się o 3:00 w nocy
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 04 maja 2010, 13:32 

Od: 21 kwi 2010, 00:18
Wiesz nie wiem jak to robi nasz organizm, ale faktycznie potrafi działać jak dobry zegarek. Kiedyś wpadła mi w ręce książka o snach i wyczytałem z niej że właściwie budzik nie jest potrzebny, jeśli człowiek się wysypia. Nie chciało mi się wierzyć, ale że w tamtym czasie chodziłem do pracy na 10tą, to wypróbowałem. Zacząłem chodzić spać o przyzwoitej porze (pomiędzy 22-23) i zasypiałem z postanowieniem by obudzić się np. o 7mej. Jakie było moje zdziwienie kiedy wstałem parę minut przed! Potem przez kilka tygodni tak było. O szóstej, o siódmej, o ósmej - wg. własnego widzimisię - z dokładnością do kwadransa. Wpierw nastawiałem budzik nieco później tak na wszelki wypadek, potem przestałem. Fajne to było.
No a potem znowu późno zacząłem chodzić spać i budzik wrócił do łask :?.

______
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

Post 04 maja 2010, 14:05 
Potwierdzam, da się tak. Przez pare lat budziłam się przed budzikiem, jako że codziennie wstawałam o tej samej godzinie (poza weekendami). Przyszedł taki czas, że budzik mogłam wyrzucić za okno. Myślałam- muszę wstać o piątej... I wstawałam o piątej.
A z tymi filmami też tak miałam. W jakimś horrorze była też jakaś godzina (nie pamiętam która) o której działy się te złe rzeczy, i jak poszłam spać to nagle w środku nocy się przebudziłam- patrzę, a tam co do minuty ta godzina. Nasz mózg to wielka zagadka :bezradny: :?

Post 04 maja 2010, 14:09 
Założyciel / Administrator

Od: 13 lip 2005, 00:45
Również potwierdzam, że nawet stosując afirmacje przed snem można się obudzić w okolicach pożądanej godziny.

Post 04 maja 2010, 14:17 

W ogóle to godzina 3cia w nocy ma jakieś specyficzne, wyjątkowe miejsce w horrorowym kanonie. Niedawno miałem okazję obejrzeć najnowszą wersję Amityville i tam również o godzinie 3:15 przychodziło "najgorsze" ;) "Egzorcyzmów Emily R." nie widziałem, ale jako dzieciak bałem się godziny 3ciej bo w jakimś filmie usłyszałem, że 3cia w nocy to najmroczniejsza, najgroźniejsza godzina, podczas której na świat wychodzą wszystkie złe duchy i maszkary z zaświatów. Jak się obudziłem w nocy i słyszałem zegar u babci bijący 3 razy... to już tylko kołdra na głowę i zdrowaśki! ;)

______
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

Post 04 maja 2010, 14:53 
yans napisał(a):
Niedawno miałem okazję obejrzeć najnowszą wersję Amityville i tam również o godzinie 3:15 przychodziło "najgorsze" ;)

O, właśnie o 3:15 z Amityville mi chodziło :mrgreen: Obudziłam się po tym filmie o 3:15 właśnie. Niezła schiza.
Co do godziny 3 w horrorach, jest to nawiązanie do religii chrześcijańskiej. Niby diabeł robi na przekór Bogu.
Jezus umarł o godzinie 15, ów godzina jest dla katolików godziną miłosierdzia.
Szatan zaś chciał zrobić na odwrót, i obrał sobie za godzinę diabła i godzinę demonów godzinę 3:00 nad ranem.

Post 04 maja 2010, 14:55 

O! dzięki nie miałem pojęcia skąd się to wzięło =)

______
Frederic Bastiat

Post 04 maja 2010, 14:58 
Nie ma za co :D Właśnie stąd. Jak widać godzina trzecia wcale nie jest przypadkowa.

Post 04 maja 2010, 15:25 

Od: 26 kwi 2010, 15:22
też tak miałam przez pewien czas i tez po egzorcyzmach emilly rose, to było straszne , ale widocznie wiele rzeczy można sobie wmówić... racja nasz mózg to wielka niewiadoma i chyba taką niewiadomą pozostanie...

Post 04 maja 2010, 18:06 

Od: 03 maja 2010, 13:53
Też tak miałam,ale po jakiś 3 miesiącach od obejrzenia filmu. I jeszcze ten smród w kuchni...Jak tylko zorientowałam sie,że dzieje sie tak jak w tym filmie to biegiem do łózka,kołdra na głowe i jak najszybciej starałam sie zasnąć.

Jak od kilku lat wstawałam na budzik o 6.20 i teraz juz wstaje o 6.00 bez budzika.
Myślę,że to kwestia przyzwyczajenia organizmu poprostu..

Post 04 maja 2010, 19:20 
Moderator

Od: 10 lis 2009, 13:14
O godzinie 3 nad ranem człowiek ma najniższą ciepłotę ciała, najniższy poziom cukru , organizm powinien być w fazie najgłębszego snu. Czytałam tez kiedyś, że o tej porze odnotowuje się najwięcej zgonów. Pewnie stąd magia tej godziny.

Post 04 maja 2010, 21:37 
przez długi czas budziłam się o 3, ale nie oglądałam wtedy emily :D
później przestawiłam się na 4, ale ogólnie wstaję zawsze bez budzika o tej porze, o której sobie zaplanuję i bardzo mi się to podoba.. szczególnie, że w ogóle nauczyłam się w końcu spać prawie całą noc ;)

Post 14 maja 2010, 19:34 

Od: 14 maja 2010, 03:38
tez tak mam kawka papierosek psychotrop i dalej spac budze sie nawet o 4:00

Post 19 maja 2010, 02:20 
ExModerator

Od: 01 gru 2008, 18:15
hah ja kiedys przez pewien czas budzilam sie regularnie rowno o 4 w nocy
co gorsza zawsze wydawalo (?) mi sie ze slysze jakies dziwne odglosy typu dzwonki
dzialo sie to tylko i wylacznie w moim domu rodzinnym
po jakims czasie przeszlo mi ale generalnie 4 okazala sie byc godzina dziwnych wydarzen/dzwiekow w moim domu i nadal czasem sie jej boje ;)
dlatego jak juz zdarzy mi sie zbudzic w nocy to nie patrze po prostu na zegarek :P

______
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |