Skocz do zawartości
Nerwica.com

BROMANTAN (Ladasten) !Niedostępny w PL!


depas

Czy BROMANTAN pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy BROMANTAN pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      9
    • Nie
      1
    • Zaszkodził
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Bromantan jest stymulantem posiadającym jednocześnie właściwości anksjolityczne, opracowanym w Rosji w późnych latach 80-tych. Jego działanie polega głownie na inhibicji w mózgu wychwytu zwrotnego dopaminy i serotoniny, aczkolwiek w bardzo wysokich dawkach wywołuje również działanie antycholinergiczne.

 

W przeszłości bywał używany przez sportowców jako środek dopingujący - w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku, u kilku zawodników wykryto w badaniach obecność tego środka w organizmie. W efekcie tych przypadków, bromantan trafił na listę zakazanych substancji jako niedopuszczalny do stosowania stymulant oraz tzw. środek maskujący.

 

Badania nad tą klasą substancji są stosunkowo szerokie i zaawansowane, znana jest także duża grupa pochodnych tego środka, aczkolwiek bromantan jest tym najlepiej poznanym. Odbywają się obecnie testy na ludziach, mające na celu zbadanie potencjalnej możliwości zastosowania bromantanu między innymi jako środka podnoszącego wytrzymałość organizmu w warunkach ekstremalnych.

 

Prowadzone testy wskazują, iż jednoczesne działanie psychostymulujące i anksjolityczne jest skuteczne w leczeniu zaburzeń astenicznych (ogólne osłabienie funkcji fizycznych i umysłowych), w porównaniu do efektów terapii przy użyciu placebo.

Wykazywane przez bromantan jednoczesne działanie stymulujące i przeciwlękowe, uważane jest za nowoczesne i nietypowe.

 

Dawkowanie

 

Optymalna dawka jednorazowa to 50-100mg.

Dzienna dawka to 100-200mg, brana w dwóch dawkach w ciągu dnia.

Lek nie powinien być zażywany po godzinie 16-tej.

Okres zażywania bromantanu to 2-4 tygodnie.

 

 

(za: en.wikipedia.org; extrapharmacy.ru)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok bede miał paczke za ok 10 dni

 

-- 14 lip 2014, 11:43 --

 

Bromantan ujęty jest w rejestrze substancji dopingujących jako "stymulant nieokreślony" podobnie jak fenylopiracetam.

 

-- 14 lip 2014, 11:54 --

 

Bromantan zwiększa synteze CA2 co wzmaga procesy uwalniania dopaminy.Zwiększenie syntezy dopaminy przez tą substancję nie powoduje wyczerpania rezerw katecholamin,tak więc rozwój tolerancji nie następuje.Zwiększa także synteze GABA co może przemawiać za jego przeciwlękowym działaniem.

Zwiększa odporność organizmu ,jego wytrzymałość .Na igrzyskach Olimpijskich w Atlancie rosyjscy sportowcy zażyli bromantan.Zostali zdyskwalifikowani.Rosjanie odwołali się do arbitrażu sportowego i wygrali sprawe.Dyskwalifikacja zawodników została zniesiona gdyż nie dopatrzono się właściwości dopingujących w bromantanie.

Pomimo tego ze obecnie bromantan jest w wykazie substancji dopingujących zaklasyfikowany jako " inny stymulant" substancja ta nadal jest postrzegana jako posiadająca właściwości adaptogenne.

 

-- 29 lip 2014, 12:48 --

 

Od dzis zaczynam testowac bromantan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma dobrą genetyke to i cwiartka wódki codziennie mu nie zaszkodzi.

 

z tym się zgodzę w 100% .

Mój teściu (77 lat ) jest tego przykładem . Pije wódę jak młodzieniaszek i prawie go nie suszy na drugi dzień . Pije raczej rzadko ( raz na dwa tygodnie , czasem częściej ), ale dużo . Całą noc potrafi łoić , a juz o 5 rano zapierdziela na łódkę i łowi ryby . Dla mnie to szok . I nigdy go wątroba nie bolała , ani nic innego . A drzewo rąbie siekierą lepiej odemnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore 3 dzien bromantan w dawce 2x100mg;oceniam ten lek bardzo dobrze,stymuluje podobnie jak metylofenidat i zarazem tonizuje układ nerwowy niczym opioidy,to działanie wspólne dla jednego leku jest wyjątkowe i rzeczywiscie daje sie to odczuć w praktyce.Oceniam bromantan wysoko.

Biore do niego jeszcze od dzis wenlafaksyne w dawce 300mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×