Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Brak poczucia własnej wartości, własnego "Ja"

Wiadomości w tym temacie: 32

Strona 2 z 3  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Reklama

Autor

Brak poczucia własnej wartości, własnego "Ja"

Post 28 maja 2011, 09:08 

Od: 15 sie 2009, 15:08
Mam też to samo, też nie mam poczucia własnej wartości , zero się uważam .

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 29 maja 2011, 01:01 

Od: 27 maja 2011, 23:16
Monika1974 napisał(a):
ajk, Każdy może mieć swoje zdanie na ten temat. Ma takie prawo. Ty też masz swój stosunek ....

No niemożliwe ??? każdy ma? Swoje zdanie ????
A jak to czytam to mi sie zdaje że jeden ściąga z drugiego?
I są maksimum i to , naciągane maksimum 2 zdania

:)
Kłopoty ze sobą jakie by nie były , zawsze są jak wyciąganie sie z bagna za włosy , potrafił to Minchausen . Normalnym ludziom wychodzi to średnio .
Przypomina uporczywe walenie głowa w ścianę , na dokładkę, zawsze tym samym obolałym miejscem.
Wiem po sobie :) W sumie jak już walimy , bo walimy ... :) To czemu ciągle czołem ?
Jak nie ma efektu, ja bym spróbował potylicą. Miejsce wydaje sie gorsze , bardziej wrażliwe ale ??...
Może przypadkiem zadziała? Jak nie , są jeszcze zęby...
Jak problem jest trudny. To dobrze czasem postawić go na głowie , podważyć z boku , szukać słabych punktów.
Jak i tak jest do bani , co szkodzi pomieszać sobie w głowie ?
Jeśli nie możemy wyjść z 'błędnego koła' należy przede wszystkim , zmienić sposób myślenia , obojętne na jaki , niekoniecznie na mój , na inny.

:) Ja mam nawet dużo......- stosunków :) Mam takie prawo ? Czy ja tak ....nielegalnie mam? :)

Słabe ego , czy brak poczucia własnej wartości to etykietka . Tak na prawdę kazdy ma problem z czym innym . Owo poczucie jest efektem, objawem , prawdziwych lub wyimaginowanych niepowodzeń. ktos mógł być nadmiernie strofowany , albo przeciwnie nagradzany bez przerwy za to że jest , mówi, chodzi . A tu świat nie daje cukierka za to że rano sie umył. Mógł byc też zupełnie nie zauważany . Subiektywnie każdy jest nieszczęśliwy podobnie .

Post 29 maja 2011, 13:46 
Moderator

Od: 16 paź 2009, 18:20
ajk, I co w związku z powyższym?
Jakieś nowe wnioski?
Przeczytałam, dobrnęłam do końca, ale było ciężko.
Wiesz......nie wszyscy potrafią od tak...zmienić swoje myślenie. Nieprzepracowane problemy i emocje zostają i nawarstwiają się. A wątpię, żeby większość z nas umiała sobie w pojedynkę z nimi dać radę, zmieniając tylko swoje myślenie.

______
Obrazek

Post 30 maja 2011, 00:04 

Monika1974 napisał(a):
-- było ciężko.
Wiesz......nie wszyscy potrafią ...

-Ma byc ciężko! :)
Poważnych spraw nie załatwi sie lekko łatwo i przyjemnie .
Jak ktoś ma depresje , zanik ego czy czegoś ....-i mysli ze załatwi to paroma pastylkami i lekturą poradnika z netu typu 'potega podświadomości' To albo ma wzdęcie , nie problem , albo trzeba go kopnąć puki jeszcze jest co.

Nikt nie potrafi!.....-ale trzeba próbować.
wnioski.......
Mauro? ... mauro to ma przerost ego '........sam doszedł' ' terapeuta na niego za cienki'

On ma przerost , nie rozumie czemu panienki za nim nie szaleją, a przyjaciele nie ubustwiają.

A ja wiem czemu. I mu powiem pośrednio .
Wszedł tu, powiedział, że nie chce , nie potrzebuje pomocy . lekazom zarobic nieda , bo za badziw płacił nie bedzie.

Po czym prosi o pomoc tych, którym najpierw daje do zrozumienia że są gorsi od niego.
-------Takim swirem jak my, to on nie jest......------
Jest zwyczajnie zadufany i antypatyczny, to go wszyscy 'szerokim łukiem'........

On dopiero zacznie tracić, poczucie własnej wartości , ale egocentryzm mu nie przejdzie .
Będzie miał huśtawkę . Bedzie coraz bardziej gardził wszystkimi i sobą na przemian.

-Znajdzie w końcu jakąś bidule i będzie ja tłukł , za to że taka bylejaka , a potem pił i gardził sobą za to co robi .

----Pewnie tak.... -- nie należy tu pisać :D :105: :mrgreen:
To jako Mod spokojnie skasuj post .
Mauro jednak moim zdaniem potrzebuje kopa nie terapeuty, tego dopiero będzie potrzebował , jak sie nie ogarnie.
Pisze nieładnie :) bo o nim, ponad jego głową , wzmagając w nim 'poczucie niższej wartości' :) hi hi hi .
No ale jestem świrem - Przecież rad świra słuchał nie będzie , czemuż miałbym sie wysilać? przymilać?

Nie chce mi sie czytac regulaminu :) jak naruszyłem skasuj i zadaj jakąś pokutę :)
Tylko proszę bez wzywania do poprawy, poprawy nie bedzie :)
'It's Only My Opinion' :)

Post 30 maja 2011, 00:19 
Moderator

ajk, Ty lepiej za kolegę nie snuj domysłów, niech każdy mówi sam za siebie. Możesz snuć domysły, ale nie zzasadzie,że mauro to, mauro tamto. Bo go oceniasz!
Jak chciałeś przytoczyć przykład, mogłeś to zrobić nie-personalnie.
Też mogłabym powiedzieć o Tobie,że jesteś taki czy owaki bo nie przeczytałeś regulaminu. A tam są ważne sprawy, m.in.,że za obrażanie jest ostrzeżenie, naprawdę można zostać zbanowanym i wylecieć z forum. Trochę Cię uświadomiłam. Dziwię się bo wchodząc tu godzisz się na akcetację regulaminu.
Słuchaj...masz swoją filozofię..w porządku.
Kolegę przeproś.
I jeszcze jedno.....trochę dbałości...jeśli chodzi o Twoją ortografię. Dobrze?

To było ostrzeżenie słowne.

______
Obrazek

Post 30 maja 2011, 00:37 

mogłem ale nie chciałem!!! Czy tego kurna nie widać???????????????????
Czytasz ty te posty do końca?

Mauro powinien przeprosic pare osób , na poczatek ........

Prosiłem!!!!!!! bez morałow. :(
Jestem duży wiem co robie .
spadaj monia :) - nie groź tylko zrób.:) Tylko co ? juz i tak mi obrzydziłaś to pewnie mnie to mało dotknie ....
Tera mi smutno ....

Rece opadają ... człowiek wychodzi na przeciw ...Proponuje skasować , jak nie pasi -gotów przyjąc kare bez protestu ..
Nie ona musi 'pokazać' Mamuśka jedna :) pozdrowionka monia... Wy chyba musicie takie być .....
Chwilkę jeno ale miło było :)

Post 30 maja 2011, 00:55 
Moderator

ajk, :shock: :shock: :shock:
Tak, czytam posty do końca, wbrew temu co myślisz.
Spadaj? :shock: Nie życzę sobie takich odzywek!
Smutno Ci? A to z jakiego powodu?
Zwróciłam Tobie uwagę,żebyś nie ocenial kogoś, kogo nie znasz.
Nie powinnam z Tobą dyskutować, skoro jesteś tak uparty w swoich osądach i nie rozumiesz co zrobiłeś.
Prześpij się z problemem i zastanów się głęboko nad nim, zdystansuj się, a potem zanim coś napiszesz to 5 razy przemyśl.Dobrze?
Mamuśką jeszcze nie jestem, a Tobie nie zamierzam matkować. Zwracam Ci uwagę na Twój nietakt.
Kolejna Twoja wypowiedź skierowana w moją stronę i adresem kogokolwiek, kogo oceniasz ...skończy się ostrzeżeniem wlepionym pod Twoim nickiem.

______
Obrazek

Post 30 maja 2011, 01:33 

Od: 12 maja 2011, 00:09
ajk napisał(a):
[
Nikt nie potrafi!.....-ale trzeba próbować.
wnioski.......
Mauro? ... mauro to ma przerost ego '........sam doszedł' ' terapeuta na niego za cienki'

On ma przerost , nie rozumie czemu panienki za nim nie szaleją, a przyjaciele nie ubustwiają.

A ja wiem czemu. I mu powiem pośrednio .
Wszedł tu, powiedział, że nie chce , nie potrzebuje pomocy . lekazom zarobic nieda , bo za badziw płacił nie bedzie.

Po czym prosi o pomoc tych, którym najpierw daje do zrozumienia że są gorsi od niego.
-------Takim swirem jak my, to on nie jest......------
Jest zwyczajnie zadufany i antypatyczny, to go wszyscy 'szerokim łukiem'........

Raczej nie ma przyrostu ego, może raczej ma w zamyśle pewnien ideał, którym chciałby być, a którym nie jest. O "świrach to pewnie mówił, nie żeby zeby obrazić, tyle co sie po prostu nie zna na pojeciach psychologicznych.

Post 30 maja 2011, 08:39 

Phobos1 napisał(a):
ajk napisał(a):

Raczej nie ma przyrostu ego,....... O "świrach to pewnie mówił, nie żeby zeby obrazić,...

Ma :) Oczywiście to nie takie proste , jak napisałem.....
Jasne że nie chciał obraźić :) nawet mu to do głowy nie przyszło.
Tylko że to gorzej.
Nie zwracanie uwagi na innych , bycie niedelikatnym, w sposób naturalny i nie świadomy to egocentryzm.
Obchodzi go, ON i jego problem inni zupełnie nie. Inni to czuja i go nie lubią.
To Teraz bije w niego.....
Jak pisze chciał sie jakoś 'wybić' i udało mu się. Żeby to zrobić . Musiał być uparty, zawzięty, samolubny, nieczuły. Teraz płaci cenę.
Pewnie chęć bycia kimś jest na tyle dominująca, że nie potrafi przestać tak. Zostanie szefem, ale zapłaci za to za drogo .
To jest wybór, mieć czy być.
Tak na prawdę to świat jest zły , nie on , ale wybrać trzeba z tego co jest wykonywalne, tu i teraz.
Dzis masa ludzi ludzi , podobnie wybiera ... i poradnie psychologów będą pękać w szwach , terapeuci postawią sobie pałacyki , ale podobni pójdą po pomoc, jak będą już mieć full kasy i prawie NIC do zyskania.

Post 30 maja 2011, 08:40 
Moderator

Phobos1, Jak się nie zna, to niech nie wysnuwa dalekoidących wniosków oceniając kogoś.

______
Obrazek

Post 30 maja 2011, 09:00 

Monika1974 napisał(a):
1)Tak, czytam posty do końca,
2)Nie życzę sobie takich odzywek!
3)Smutno Ci? A to z jakiego powodu?
4)Nie powinnam z Tobą dyskutować.
5)Dobrze?
6)Mamuśką jeszcze nie jestem,
7)..skończy się ostrzeżeniem wlepionym pod Twoim nickiem.

ad.
1--hmmm to czytaj niektóre po 3 razy...?
2--Ja myślę! :) Ja prosiłem, nie posłuchałaś prośby , nie musisz .Mam robić tylko to co sobie życzysz??????
Bo?????????????????????????????? :time: ??? .... Nie widzę istotnego powodu :)
Cytuj:
jesteś tak uparty w swoich osądach i nie rozumiesz co zrobiłeś.

To jest własnie to co mi zarzucasz :) ocena -ZUPEŁNIE BEZPODSTAWNA.
WIEM CO ZROBIŁEM! KOPNOŁEM i jest 70% szans że dorze zrobiłem.
Ty jesteś miła , ale zupełnie nie wiesz co robisz :)

3--z powodu niezrozumienia ...że cie przeceniłem ... że sama nie przesypiasz sie z.... i reagujesz
ambicjonalnie. Szkoda :( wygladasz na fajna dziewczynę... a nie pogadamy....chyba :(
4--NO! :) Pewnie mnie jednak lubisz :) i chcesz koniecznie na drogę cnoty
5--NIE-dobrze :)
6--nie?
7--No i poco ? :) to 'pohukiwanie' Przecie jestem tego świadomy od początku, wliczam w koszty.
Widocznie opłaca mi sie ryzykować...

Post 30 maja 2011, 12:01 
Moderator

Od: 22 sty 2010, 21:58
ajk, proszę o stonowanie swoich wypowiedzi, nieocenianie innych ludzi, bo nie masz monopolu na wiedzę, nie "wydzieranie się" na moderatorkę, ona umie czytać bez wielkich liter i pogrubiania, i przede wszystkim proszę się zapoznać z regulaminem.
to jest ostrzeżenie słowne, ostatnie. ja nie będę z Tobą dyskutować, o ile się nie opanujesz.

______
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31

Post 31 maja 2011, 14:32 

Od: 26 sie 2010, 18:58
mauro napisał(a):
Po pierwsze nie chciałem nikogo obrazić. SIEBIE nazwałbym świrem, jakbym miał poważne problemy, a nie kogoś. Racja, nie znam się na pojęciach psychologicznych.

Po drugie, czy kogoś prosiłem o pomoc? Czy słowo "świr" musi być obraźliwe ?

Poważne problemy, czyli takie, jakie opisałeś przy definicji świra?
Ja tak mam- nie mogę spać, pracować, uczyć się, normalnie funkcjonować ze względu na nerwicę.
Za świra się nie uważam- nie zjadam kotów i nie sikam przez okno.

Określenia typu "świr", czy "czubek" nie muszą być obraźliwe, jeśli używa ich się do opisania jakiegoś pozytywnego zachowania. Moim zdaniem oczywiście.

______
Tylko wariaci są coś warci ;)

Post 06 wrz 2012, 22:08 

Od: 06 wrz 2012, 21:49
Witam jestem tu nowa ale pragnę się podzielić własnymi przeżyciami:)mianowicie piszę do Julii.Opisujesz to kim jesteś i mam wrażenie że czytam o samej sobie bo dokładnie tak jest ze mną.Jestem trochę starsza mam 28 lat mam rodzinę męża i dwójke dzieci i zamiast cieszyć się życiem i szczęściem bo mam dla kogo życ to chowam głowę w piasek przed samą sobą i całym światem.Problem zaczął sie po urodzeniu drugiego dziecka gdy zaczeło mnie wszystko przerastać.Życie wywróciło mi sie do góry nogami jestem gruba ociężała niezadowolona z niczego,nawet z mężem przestało mi się układać.Brak ochoty na seks ,drażnił mnie coraz bardziej z dnia na dzień stawał się dla mnie coraz bardziej obcy,drażniło mnie jego zachowanie wszystko,zaczęło przeszkadzać mi jego towarzystwo.Dzieci też działały mi na nerwy nie miałam do siebie wogóle czasu,nie miałam koleżanek kontakty się po urywały siedzę jak kura domowa w domu opuszczona,i niedoceniana przez nikogo.Życ mi się odechciewa a nie potrafię się nikomu wyzalić bo z nikim nie utrzymuję kontaktów a na męża nie mam co liczyć jeszcze mnie wyśmieje.Nie wiem co mam robić.Mąż mi dokucza żebym schudła i zadbała o siebie a mi to zdrowo wali co on do mnie mówi bo i tak wiem że on na mnie uwagi nie zwróci.Poczucie mojej własnej wartości"nie mam pojecia co to oznacza bo ja tego nie mam".Nie chcę użalać się nad sobą ale naprawdę potrzebuje pomocy bo jak byłam młodsza to nie miałam tego problemu,nie wiem jak sobie z nim poradzić czuję się nikomu nie potrzebna opuszczona poprostu zapomniana:)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |