Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: bole glowy

Wiadomości w tym temacie: 9

Strona 1 z 1 

Reklama

Autor

bole glowy

bole glowy
Post 08 sty 2010, 12:38 

Od: 08 sty 2010, 12:30
Witajcie! mam pytanko. od roku cierpie na bole glowy,nie jest to migrena,bole glowy kilka dni w tygodniu bez powodu.lekarz przepisal mi citalopram.chce dodac ze nie mam depresji ani nerwicy,jestem szczesliwa mloda osoba i nie jestem pewna czy lek antydepresyjny moglby pomoc na moje bole glowy.
z gory dzieki za pomocne odpowiedzi.
pozdrawiam wszystkich forumowiczow i duzo zdrowka zycze.

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

bole glowy
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Re: bole glowy
Post 08 sty 2010, 12:58 

Od: 05 mar 2009, 08:22
frezja1, jezeli zrobilas wszystkie badania okulistyczne, laryngologiczne i eeg glowy ktore nie wykazaly zadnych oddchylen to niestety ale bol glowy mozesz miec z powodu depresji lub nerwicy albo z obydwoch. Moim objawem nerwicy byl glownie bol glowy z ktorym sie meczylam kilka lat, dopiero podanie leku uspokajajacego troszke go zmniejszylo. Ty dostalas lek antydepresyjny, on takze wplywa tak ze powinien usunac bol glowy, jednakze najlepszym lekiem antydepresyjnym w dolegliwosciach somatycznych jest Anfranil-ma najwieksze dzialanie przeciwbolowe. To ze czujesz sie szczesliwa to jedno, moze masz jakies problemy, sprawy o ktorych ciezko Ci mowic, itd w podswiadomosci i dlatego Ci psychika daje takie objawy :) Bo to jest objaw somatyczny, niby nic sie nie dzieje ale boli. Pomysl o terapii :)

______
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Post 08 sty 2010, 13:26 

agusiaww dziekuje bardzo za konkretna odpowiedz.
rzecz w tym ze ja na prawde nie mam zadnych problemow. martwi mnie tylko to ze poprzednie wizyty u lekarza konczyly sie receptami na silne leki przecowbolowe,a tym razem bez wykonywania badan (lekarz nie doradzil mi zrobienia eeg i badania laryngologicznego a okulistyczne zrobilam sobie sama -wszystko ok) .lekarz zapytal mnie tylko czy mam stresujaca zycie i bez wykonywania jakichkolwiek badan przepisal mi ten lek. po przeczytaniu komentarzy na forum naprawde nie sadze ze to lek odpowiedni dla mnie,osoby bez stresow,problemow,nerwicy,depresji.
z drugiej jednak strony, jezeli ma mi pomoc w bolach glowy to moze warto..

Post 08 sty 2010, 17:13 

Od: 22 paź 2009, 06:44
Jak to powiedział bardzo mądry neurolog bólów głowy może być tysiąc i jeden powodów.Stres,problemy z kręgosłupem,choroby itd itd.Nie zawsze można stwierdzić od czego jest.
Ewentualnie warto zrobić tomografię,eeg itd,ale nie musi nic wyjsc.
Ja mam niemal od zawsze silne bóle głowy i nie wiadomo od czego,poprostu jak już są to ratuję się lekami,psychotropy biore,ale na co innego i ból głowy mam nadal.Tomografia nic nie wykazała.

______
"Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."
Roman Dmowski

Post 08 sty 2010, 17:53 

Od: 03 sty 2009, 19:32
A czy te bóle głowy są o określonej porze dnia?

Post 08 sty 2010, 21:26 

nie sa w okreslonej porze,czasami budze sie ze strasznym bolem,czasem lapie mnie nagle w ciagu dnia a czasami wieczorem i jest on niemal zawsze w okolicach czola raczej po lewej stronie.
dzieki za zainteresowanie.

Post 08 sty 2010, 21:38 
Główny Moderator

Od: 10 gru 2007, 13:11
frezja1, a byłaś z tym u neurologa? Miałaś tomografię głowy albo eeg?
Bo jeśłi nie to radziłabym wykonać dla pewności te badania.

______
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Post 08 sty 2010, 22:00 
ExModerator

Od: 10 gru 2009, 07:07
mialam dokladnie takie same bole, tzn zlokalizowane w tej samej czesci, od lat i wlasciwie do teraz, czasem rano wstawalam i wymiotowalam bo tak mnie bolalo, leczylam sie na migreny, mialam tomografie ktora nic nie wykazala, porobili mi inne badania i w koncu dali skierowanie na badanie na borelioze i okazalo sie ze wynik dodatki, wlasciw lece w lutym do szpitala. mam nadzieje ze bole ustapia.

a dobrze spisz? w sensie kladziesz sie spac wczesniej czy siedzisz do pozna? duzo na kompie pracujesz?

______
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.

Post 10 sty 2010, 04:18 

ze spaniem nie mam najmniejszych problemow,klade sie spac wczesnie i spie oklolo 8-10 godzin z komputera tez nie korzystam zbyt czesto

Strefa czasowa: UTC + 1 |