bole glowy

Inne zaburzenia.

bole glowy

przez frezja1 08 sty 2010, 13:38
Witajcie! mam pytanko. od roku cierpie na bole glowy,nie jest to migrena,bole glowy kilka dni w tygodniu bez powodu.lekarz przepisal mi citalopram.chce dodac ze nie mam depresji ani nerwicy,jestem szczesliwa mloda osoba i nie jestem pewna czy lek antydepresyjny moglby pomoc na moje bole glowy.
z gory dzieki za pomocne odpowiedzi.
pozdrawiam wszystkich forumowiczow i duzo zdrowka zycze.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: bole glowy

przez agusiaww 08 sty 2010, 13:58
frezja1, jezeli zrobilas wszystkie badania okulistyczne, laryngologiczne i eeg glowy ktore nie wykazaly zadnych oddchylen to niestety ale bol glowy mozesz miec z powodu depresji lub nerwicy albo z obydwoch. Moim objawem nerwicy byl glownie bol glowy z ktorym sie meczylam kilka lat, dopiero podanie leku uspokajajacego troszke go zmniejszylo. Ty dostalas lek antydepresyjny, on takze wplywa tak ze powinien usunac bol glowy, jednakze najlepszym lekiem antydepresyjnym w dolegliwosciach somatycznych jest Anfranil-ma najwieksze dzialanie przeciwbolowe. To ze czujesz sie szczesliwa to jedno, moze masz jakies problemy, sprawy o ktorych ciezko Ci mowic, itd w podswiadomosci i dlatego Ci psychika daje takie objawy :) Bo to jest objaw somatyczny, niby nic sie nie dzieje ale boli. Pomysl o terapii :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez frezja1 08 sty 2010, 14:26
agusiaww dziekuje bardzo za konkretna odpowiedz.
rzecz w tym ze ja na prawde nie mam zadnych problemow. martwi mnie tylko to ze poprzednie wizyty u lekarza konczyly sie receptami na silne leki przecowbolowe,a tym razem bez wykonywania badan (lekarz nie doradzil mi zrobienia eeg i badania laryngologicznego a okulistyczne zrobilam sobie sama -wszystko ok) .lekarz zapytal mnie tylko czy mam stresujaca zycie i bez wykonywania jakichkolwiek badan przepisal mi ten lek. po przeczytaniu komentarzy na forum naprawde nie sadze ze to lek odpowiedni dla mnie,osoby bez stresow,problemow,nerwicy,depresji.
z drugiej jednak strony, jezeli ma mi pomoc w bolach glowy to moze warto..

przez Słowianka 08 sty 2010, 18:13
Jak to powiedział bardzo mądry neurolog bólów głowy może być tysiąc i jeden powodów.Stres,problemy z kręgosłupem,choroby itd itd.Nie zawsze można stwierdzić od czego jest.
Ewentualnie warto zrobić tomografię,eeg itd,ale nie musi nic wyjsc.
Ja mam niemal od zawsze silne bóle głowy i nie wiadomo od czego,poprostu jak już są to ratuję się lekami,psychotropy biore,ale na co innego i ból głowy mam nadal.Tomografia nic nie wykazała.
"Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."
Roman Dmowski

przez MARIAN1967 08 sty 2010, 18:53
A czy te bóle głowy są o określonej porze dnia?
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez frezja1 08 sty 2010, 22:26
nie sa w okreslonej porze,czasami budze sie ze strasznym bolem,czasem lapie mnie nagle w ciagu dnia a czasami wieczorem i jest on niemal zawsze w okolicach czola raczej po lewej stronie.
dzieki za zainteresowanie.

przez linka 08 sty 2010, 22:38
frezja1, a byłaś z tym u neurologa? Miałaś tomografię głowy albo eeg?
Bo jeśłi nie to radziłabym wykonać dla pewności te badania.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Moderator

przez Paranoja 08 sty 2010, 23:00
mialam dokladnie takie same bole, tzn zlokalizowane w tej samej czesci, od lat i wlasciwie do teraz, czasem rano wstawalam i wymiotowalam bo tak mnie bolalo, leczylam sie na migreny, mialam tomografie ktora nic nie wykazala, porobili mi inne badania i w koncu dali skierowanie na badanie na borelioze i okazalo sie ze wynik dodatki, wlasciw lece w lutym do szpitala. mam nadzieje ze bole ustapia.

a dobrze spisz? w sensie kladziesz sie spac wczesniej czy siedzisz do pozna? duzo na kompie pracujesz?
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez frezja1 10 sty 2010, 05:18
ze spaniem nie mam najmniejszych problemow,klade sie spac wczesnie i spie oklolo 8-10 godzin z komputera tez nie korzystam zbyt czesto

Sortuj wg