Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez skymaja 05 lis 2016, 23:53
Ja problemy ze snem miałam odkąd pamiętam. Głownie z zasypianiem wieczorem. Zajmowało mi to co najmniej godzinę, a czasem mijały nawet 2-3 zanim udało mi sie zasnąć. Poza tym nie byłam w stanie zasnąć wczesniej niż o ok. 1 w nocy, nawet jesli poprzedniej nocy w ogóle nie spałam. Przez długi czas myślałam, że po prostu tak mam i nic nie da sie z tym zrobić. Dopiero kilka lat temu dowiedziałam sie, że moje objawy podchodzą pod diagnozę bezsenności. Ale długo zwlekałam zanim poszłam do specjalisty. Próbowałam sama sobie poradzić - higiena snu, melatonina, jakieś ziołowe leki bez recepty.

Dopiero dwa lata temu zdecydowałam sie pójsc do psychiatry, ale pierwsza pani dr mi nie pomogła. Zaleciła zrobić EEG i badanie hormonów tarczycy (wyszło wszystko w normie), leków żadnych nie chciała przepisać, tłumacząc, że tylko rozregulują sen i będzie jeszcze gorzej. Pól roku później poszłam do poradni zaburzeń snu i żałuję, że tak długo z tym zwlekałam. Dostałam Trittico i byłam zachwycona :) Już pierwszej nocy spałam idealnie. Później okazało się, że nie zawsze jest idealnie, nadal miewam gorsze noce, ale ogólnie jest dużo lepiej. Nie mam żadnych skutków ubocznych, może poza tym, że po 7-8 godzinach snu czuję się trochę niewyspana i jeśli budzika nie nastawie to śpię ok. 9 godz. a wolałabym krócej.

przez Expresia 06 lis 2016, 03:42
Nie wiem już co robić, kolejny tydzień wybudzany się w nocy i nie mogę zasnąć, czuję, że mogłabym wstać, nie chce mi się już w ogóle spać. A w dzień jestem zmęczona i chodzę niczym zombie... poza tym w dzień nie mam apetytu i jem bardzo mało a w nocy wręcz głoduję. Zaczęłam zażywać melatoninę, jak mogę sobie jeszcze pomóc? Może to efekt zażywanych leków?
Expresia

przez Lucid Dream 06 lis 2016, 09:22
Expresia napisał(a):Nie wiem już co robić, kolejny tydzień wybudzany się w nocy i nie mogę zasnąć, czuję, że mogłabym wstać, nie chce mi się już w ogóle spać. A w dzień jestem zmęczona i chodzę niczym zombie... poza tym w dzień nie mam apetytu i jem bardzo mało a w nocy wręcz głoduję. Zaczęłam zażywać melatoninę, jak mogę sobie jeszcze pomóc? Może to efekt zażywanych leków?

Mi na to pomógł trazodon w dawce 50 mg, może na Ciebie też zadziałać, bo wielu osobom pomaga na problemy ze snem :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Expresia 06 lis 2016, 12:23
Lucid Dream napisał(a):
Expresia napisał(a):Nie wiem już co robić, kolejny tydzień wybudzany się w nocy i nie mogę zasnąć, czuję, że mogłabym wstać, nie chce mi się już w ogóle spać. A w dzień jestem zmęczona i chodzę niczym zombie... poza tym w dzień nie mam apetytu i jem bardzo mało a w nocy wręcz głoduję. Zaczęłam zażywać melatoninę, jak mogę sobie jeszcze pomóc? Może to efekt zażywanych leków?

Mi na to pomógł trazodon w dawce 50 mg, może na Ciebie też zadziałać, bo wielu osobom pomaga na problemy ze snem :)

Dziękuję, zapytam moją psychiatrę o ten lek :)
Expresia

Re: Bezsenność

przez marcino265 09 lis 2016, 19:16
marcino265 napisał(a):
Korba napisał(a):Jest multum wątków o bezsenności.
Postanowiłam przynajmniej część z nich połączyć w jeden, bo co chwila ktoś zakłada nowy wątek "Bezsenność a to..." "Bezsenność a tamto..." - a ponieważ bezsenność jest tak powszechnym problemem, że przyda się na forum jeden duży wątek na ten temat.

W pełni się zgadzam, zostały jeszcze dwa spore wątki do połączenia z tym:

1) http://www.nerwica.com/problemy-ze-snem-senno-bezsenno-sny-itd-itp-t4483.html
2) http://www.nerwica.com/walka-z-bezsenno-ci-t18405.html

Zatem wnoszę o ich dołączenie oraz mam nadzieję, że nie będzie trzeba na to dołączenie długo czekać, im mniejszy bałągan tym lepiej.

Dla pewności wysłałem także prośbę przez prywatną wiadomość do P. moderatorki *Monika*.

Upłynęło 5 dni, a wątki dalej nie połączone, więc wysłałem kolejną wiadomość prywatną z prośbą, tym razem do Pani Administratorki Artemizja.

przez Naemo 09 lis 2016, 21:04
Ja chyba za parę dni jak będę u psychiatry też poproszę o jakis lek :/ Od tygodnia śpię po 4 godziny, dzisiaj 3... Ale nie jestem jakoś bardzo zmęczona, prawie w ogólem, tylko oczy mnie bolą :/ Podejrzane trochę, a nogi mi skaczą cały czas
f60.3 | f32.1
lamotrygina 200 mg | fluoksetyna 20 mg | trittico CR 100 mg | chlorprothixen 7,5mg
"Jeśli coś było na tyle ważne, że nie możesz o tym zapomnieć wiedz, że musi do Ciebie wrócić."
"Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie."

przez marcino265 23 lis 2016, 10:27
marcino265 napisał(a):
marcino265 napisał(a):
Korba napisał(a):Jest multum wątków o bezsenności.
Postanowiłam przynajmniej część z nich połączyć w jeden, bo co chwila ktoś zakłada nowy wątek "Bezsenność a to..." "Bezsenność a tamto..." - a ponieważ bezsenność jest tak powszechnym problemem, że przyda się na forum jeden duży wątek na ten temat.

W pełni się zgadzam, zostały jeszcze dwa spore wątki do połączenia z tym:

1) http://www.nerwica.com/problemy-ze-snem-senno-bezsenno-sny-itd-itp-t4483.html
2) http://www.nerwica.com/walka-z-bezsenno-ci-t18405.html

Zatem wnoszę o ich dołączenie oraz mam nadzieję, że nie będzie trzeba na to dołączenie długo czekać, im mniejszy bałagan tym lepiej.

Dla pewności wysłałem także prośbę przez prywatną wiadomość do P. moderatorki *Monika*.

Upłynęło 5 dni, a wątki dalej nie połączone, więc wysłałem kolejną wiadomość prywatną z prośbą, tym razem do Pani Administratorki Artemizja.

Jako, że upłynęło już 18 dni od wysłania prośby do *Monika* i 13 dni od wysłania prośby do Artemizja, a wątki dalej nie połączone i odzewu wciąż brak, to podałem dalej prośbę (wiadomość PW) do kolejnych modów i adminów którzy wydają się aktywni - wysłano (wczoraj) do: na_leśnik, Arhol, Śmiercionauta, shadow_no

przez jidlit 24 lis 2016, 16:22
Warto pójść do dietetyka i spytać czego unikać i o jakiej porze. Nie należy też spędzać duzo czasu przed komputerem przed samym czas
Ciekawostki na temat ujędrniania piersi. http://www.jedrne-piersi.pl/ Zobaczcie koniecznie

przez 0xNear 17 gru 2016, 16:36
To jest niemożliwe żebym był aż tak nienormalny.
Od wczorajszej 7 jestem na nogach, nie przespałem ani godziny, poleżałem sobie w łóżku z kilkanaście minut a resztę czasu spędziłem przy komputerze.
Tak, kompletnie nie spałem. Jedyny objaw to takie dziwne minimalne uczucie zmęczenia i lekkie kłucie serca, pogorszony wzrok.
Położę się dziś wcześniej ale kiepsko to widzę, ja już nic nie rozumiem, jestem jakimś ewenementem psychiatryczno-neurologicznym.
Podziękował za F20.6, jak jeszcze nie brałem tych popieprzonych leków to nawet spałem o 22 bez żadnego ale.
Boże święty, psychiatrzy zniszczyli mi życie...
0xNear

przez ewaryst7 29 gru 2016, 22:09
Od traumatyczne go przeżycia w dzieciństwie , miałam problemy ze snem..Potem przeobrazilo się to w bezsenność.Trwalo to wiele lat. Aż któregoś dnia , w wielkiej desperacji , szukając czegoś co pomoże mi pokonać nerwicę i depresję , rozpoczęłam sokoterapie.Kompletnie nie brałam pod uwagę takich efektów ! Po kilku tygodniach, picia systematycznie soku z buraka z cytryną , zaczęłam normalnie spać !! Nerwica też znacznie się zmniejszyła ! Polecam .Szczegóły na priv.

przez Naemo 29 gru 2016, 22:46
A mi trittico nie pomaga juz ;c
f60.3 | f32.1
lamotrygina 200 mg | fluoksetyna 20 mg | trittico CR 100 mg | chlorprothixen 7,5mg
"Jeśli coś było na tyle ważne, że nie możesz o tym zapomnieć wiedz, że musi do Ciebie wrócić."

przez mhrps 29 gru 2016, 23:51
Może lamotrygina źle na Ciebie działa.

przez Naemo 30 gru 2016, 00:17
Jeszcze za wcześnie żeby działała
f60.3 | f32.1

przez mhrps 30 gru 2016, 00:21
Te leki działają szybko, szczególnie jeśli chodzi o efekty uboczne. W zaburzeniach osobowości charakterystyczną cechą jest większa podatność na występowanie efektów niepożądanych leków.

Sortuj wg