Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Badanie poziomu DOPAMINY

Wiadomości w tym temacie: 27

Strona 1 z 2  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Reklama

Autor

Badanie poziomu DOPAMINY

Re: Badanie poziomu DOPAMINY
Post 29 paź 2008, 23:32 

Od: 09 paź 2007, 16:05
Jakbyśmy mogli sobie zbadać poziom dopaminy, serotoniny, to nie byłoby tyle problemu z doborem leków. A to że mówi się że serotonina odpowiada za depresję, to jest przypuszczenie, bo w klinicznych badaniach wyszło, że po wzięciu antydepresantów dość często depresja przechodziła. Ale nie udowodniono, że tak jest. Być może jakaś inna substancja jest odpowiedzialna za depresję, a serotonina pobudza jej wytwarzanie, a może to efekt placebo. Nie wiemy i chyba się nigdy nie dowiemy, bo to co w głowie, to pojęcie subiektywne i tak jak bólu nie da się zmierzyć.

______
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Badanie poziomu DOPAMINY
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 05 lut 2009, 17:23 

Od: 05 lut 2009, 17:11
najgorzej trafić do psychiatryka mając własną wizję świata. Lekarze oczywiście wszystko wiedzą lepiej bo potrafią ci zajrzeć do głowy takimi zbitkami językowymi typu :"choroba afektywno dwubiegunowa" , "afekt żywy niedostosowany" mierzą w ten sposób poziom neuroprzekaźników wydzielanych przez twój mózg. Uważam że biały kitel nie uprawnia ich do urojeń wielkościowych i mani bycia bogiem na folwarku.

[*EDIT*]

lekarze psychiatrzy posługują się nowomową, np schizofrenią nazywając wszystko co żywnie im się podoba, wystarczy że ty im się nie podobasz. To taka durna zasłona dymna przed brakiem wiedzy, totalną ignorancją na otaczający cię świat, szarlatani stworzyli własny świat i niszczą wszystko co do tego ich pustego światka podpartego paroma paragrafami nie pasuje

[*EDIT*]

i jeszcze coś kiedy, człowiek twierdzi że czuje się dobrze psychiatra odnotowuje "formalne zaburzenia myślenia", kiedy człowiek czuje się zdrowy psychiatra wspiera się frazeologizmem "pan/pani nie ma świadomości choroby" , to takie drobne wskazówki jak rozpoznać współczesnego inkwizytora, młot na czarownice też powstał np: zolafren, rispolept, orfiril, tisercin , głupi psychiatra się tym posługje sam nawet nie znając mechaniózmów działania tego tworzywa

[*EDIT*]

kolejny pusty zbitek słowny z zakresu nowomowy psychiatrycznej: "epizod manii" czyli:
za Nosowską gdy: "Czujesz że na obraz Boga stworzono cie" lub inaczej powiedziane przez Buzu Squat ("przebudzenie")
kiedy czujesz że "można ujrzeć uśmiech Boga... " za Jimem Morissonem " I am the Lizard King i can do anything"
lub po prostu po "ludzku": czujesz , że możesz wiarą góry przenosić". A psychiatrom polecam lekcje z zakresu ludzkiej duszy i języka polskiego te parę waszych zdań to nie nauka tylko wiara w cuda.

Post 14 lut 2009, 12:44 
markopolo -w dzisiejszych czasach lekarz z prawdziwego zdarzenia to nadal ewenement,wiekszosc zamyka sie w swoich dogmatach ,cierpiąc chronicznie na brak krytycyzmu i interdyscyplinarnego spojrzenia na okreslone zagadnienie z którym sie stykaja w swej codziennej medycznej praktyce,hermetyczne myslenie moze jest i dobre w naukach scisłych jednak w tak złozonej dziedzinie wiedzy jaką jest ludzki umysł konieczna jest wiedza ogólna ,specjalistyczna a przedewszystkim czysto ludzka wrazliwosc i intuicja bo nie wszystko da sie ogarnąc szablonowym mysleniem i wyuczonymi regułkami... czasem mam wrazenie ze najlepszym psychiatrą moze byc dobry filozof:)

Post 09 mar 2009, 22:16 

Od: 24 lut 2009, 17:29
ja nie robilem ale moze zrobie jesli nie wylecze sie

______
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Post 29 mar 2009, 01:27 

Od: 27 mar 2009, 01:17
badania sa konieczne do rozpoznania depresji? u mnie rozpoznano niedobor serotoniny, pozniej dopaminy, wylacznie z wywiadu. oni sami nie wiedza a na badania nie kieruja :/

Post 27 kwi 2009, 12:48 

Od: 18 gru 2008, 15:57
Nie słyszałem o badaniach serotoniny, dopaminy ani noradrenaliny. Krew nie ma żadnego związku z neuroprzekaźnictwem, żeby badanie było wiarygodne, należałoby zobaczyć, jak przebiega u Was wiązanie białek. Ale tego nie można sprawdzić, nawet jeśli takie cudo istnieje, to jest poza zasięgiem finansowym każdego z nas. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie neuroprzekaźnictwa poprzez zbadanie poziomu magnezu w erytrocytach lub pieriwastkowa analiza włosa. Obydwa osiągalne, to drugie dokładniejsze, ale nie stosuje się go klinicznie. Kosztuje 2 stówy, czasem mniej, czasem więcej. Niestety, leki trzeba brać na chybił trafił, gdyż nie wiadomo, który receptor jest sprawcą naszej choroby. To dlatego zresztą najskuteczniejsza w leczeniu nerwic i depresji jest wenlafaksyna jako że oddziałuje na 2 z 3 podukładów w obrębie mózgu - serotoninergiczny oraz noradrenargicznegy. Ja jestem już po nieskutecznym leczeniu całą armią SSRI, stąd sobie przypuszczam, że chyba czas na baczniejsze przyjrzenie się noradrenalinie...

______
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent

Post 02 cze 2010, 14:27 

Od: 11 sie 2008, 12:05
isj napisał(a):
Nie słyszałem o badaniach serotoniny, dopaminy ani noradrenaliny. Krew nie ma żadnego związku z neuroprzekaźnictwem, żeby badanie było wiarygodne, należałoby zobaczyć, jak przebiega u Was wiązanie białek. Ale tego nie można sprawdzić, nawet jeśli takie cudo istnieje, to jest poza zasięgiem finansowym każdego z nas. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie neuroprzekaźnictwa poprzez zbadanie poziomu magnezu w erytrocytach lub pieriwastkowa analiza włosa. Obydwa osiągalne, to drugie dokładniejsze, ale nie stosuje się go klinicznie. Kosztuje 2 stówy, czasem mniej, czasem więcej. Niestety, leki trzeba brać na chybił trafił, gdyż nie wiadomo, który receptor jest sprawcą naszej choroby. To dlatego zresztą najskuteczniejsza w leczeniu nerwic i depresji jest wenlafaksyna jako że oddziałuje na 2 z 3 podukładów w obrębie mózgu - serotoninergiczny oraz noradrenargicznegy. Ja jestem już po nieskutecznym leczeniu całą armią SSRI, stąd sobie przypuszczam, że chyba czas na baczniejsze przyjrzenie się noradrenalinie...

Noradrenalinę bada się w DZM zrobisz to w Diagnostyce. Z tego co patrzyłem to w Otwocku w prywatnje lecznicy badają poziom Serotoniny w surowicy. A tak a propos moje badanie poziomu magnezu w erytrocytach wygląda tak:

Osocze 0,81 mmol/l (norma 0,8-1,0)
Krwinki - 1,74 (norma 1,8 - 2,2) mmol/l

Powienienem suplememntoac czy dalej szukac przyczyny takiego stanu?

Czy moja nerwica to zaburzenia elektrolitów? Mam też ciągle obniozony poziom Ca zjoniwoanego mimo tego, że wapno całkowite jest ok.

A ha rok temu odkryłm że mam hiperawitaminoze d3 4 ng/ml norma zaczyna się od 40 ng/ml.

Badanie poziomu DOPAMINY
Post 25 kwi 2011, 20:35 

Od: 15 lis 2010, 09:12
chyba sobie zrobię takie badania...bo na tej podstawie można by lek lux dobrać...

Badanie poziomu DOPAMINY
Post 26 kwi 2011, 01:17 

Od: 19 kwi 2010, 22:21
Pewnie gdzieś w koncernach farmaceutycznych. :(

______
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Badanie poziomu DOPAMINY
Post 26 kwi 2011, 15:13 

Od: 10 kwi 2009, 18:11
(a taki fajny post napisałem :P kliknąłem jakiś refresh przez nie uwagę i poszło....)

w skrócie to taki test byłby lipny.
--

MarcoPolo - dużo racji w tym co napisałeś. Od dwoch lat kombinuje jak uwalic jednego lekarza (ordynator rehehehe). Zakumplowalem sie z takim jednym w szpitalu, takze narkoman, leczony od 7 lat chyba. Popelnil niedawno samobojstwo. Znalazlem w necie epikryze i przebieg choroby innego z tego samego szpitala - takze para lekarzy ordynator i ta co mi epikryze wystawila. Rowniez popelnil samobojstwo.
Czasem czuje sie jakby na to samo liczyli ze mna, ze tez walne samoboja.
Po dwoch latach zbierania materialow - jedno sie dowiedzialem - temat z powodu dupomycia w gronie lekarskim w ogole nie nadaje sie na sprawe sadowa.

Badanie poziomu DOPAMINY
Post 26 kwi 2011, 22:31 

Od: 12 gru 2010, 23:10
Nie ma takich badań. "Poziom" neuroprzekaźników można zbadać tylko pośmiertnie, grzebiąc bezpośrednio w mózgu.
Biorąc neuroleptyki warto wiedzieć, że to tak, jakby celować z armaty do komara. W przypadku nerwicy, to jak celowanie w jego cień.
Neuroleptyki leczą tylko objawowo, nie usuwają przyczyny. Łatwe rozwiązania mają swoje konsekwencje. Warto być więc ostrożnym i pamiętać przy tym, że farmaceutyka to bardzo dochodowy biznes wart dużych nakładów marketingowych.

Pozdrawiam

Badanie poziomu DOPAMINY
Post 27 kwi 2011, 17:30 

Od: 15 lis 2010, 09:12
kurcze,jakby były takie badania na podstawie których dopierało by się takie leki to było by pięknie :105:

Badanie poziomu DOPAMINY
Post 22 cze 2011, 17:29 
Mi w laboratorium powiedzieli, że można zbadać poziom dopaminy na podstawie dobowej zbiórki moczu...powiedziałam, że mi nie chodzi o dopaminę w krwi, ale w mózgu, a ta facetka, że tak, że to badanie to wykrywa...ale wydaje mi się, że to bzdura...
Zastanwiają mnie tylko 2 rzeczy: SKĄD na przykład wiadomo, że w schizofrenii są zaburzenia wydzielnia dopaminy? Czy to TYLKO przypuszczenie nioparte na żadnych faktach?
Po drugie czytałam książkę lekarza, który leczył depresję aminokwasami i pierwsze co kazał pacjantom badać, to poziom neuroprzekaźników...nawet cytuje wyniki. Więc co on mierzył ? Te neuroprzekaźniki we krwi? I faktycznie pisał tam coś o bananach...czyli to blaga?

Badanie poziomu DOPAMINY
Post 19 lis 2012, 19:32 

Od: 14 sie 2011, 22:27
Odgrzewam temat - trafiłem na lekarza, który zlecił mi badanie poziomu serotoniny we krwi.

Więc badanie to można wykonać w Diagnostyce (ja tam robiłem - diag.pl), kosztuje 57 zł + cena za pobranie materiału, robione jest z krwi/surowicy i na wynik czeka się około 2 tygodni. Na wyniku jest napisane:
Kod:
Serotonina/surowica - Badanie wykonano met. ELISA zestawem firmy LDN no i wynik: 9,60 ng/ml przy normach 40,00 - 400,00 ng/ml

I tak dowiedziałem się, że mam poziom serotoniny we krwi kilka razy niższy niż minimum.. jednak jest to poziom we krwi, nie w mózgu, co też zaznaczył lekarz. Ale miałem i tak tego tak mało że.. dostałem nowe leki ;-).

Dopaminę i noradrenalinę.. jak będę za ok 3 miechy kontrolnie robił serotoninę to dorobię i dam znać co i jak, chyba że ktoś już robił i może się pochwalić jakimiś informacjami.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |