Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: AMISULPRYD (Solian,Amisan,Candela,Sulpitac,Amitrex,Soltus)

Wiadomości w tym temacie: 772

Strona 12 z 56  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 56  Następna strona

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?
Tak 69%  69%  [ 27 ]
Nie 13%  13%  [ 5 ]
Zaszkodził 18%  18%  [ 7 ]
Liczba głosów : 39
Reklama

Autor

AMISULPRYD (Solian,Amisan,Candela,Sulpitac,Amitrex,Soltus)

Post 12 mar 2012, 10:15 
Moderator

Od: 04 maja 2011, 23:00
zielonawitolda, Prawdę mówiąc nie jestem pewien na jakiej zasadzie to działa, spytam adiunkta przy najbliższej okazji.

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 14 mar 2012, 10:56 
obserwowany

Od: 08 lut 2012, 18:56
nic juz nie rozumiem. jak bylem na 100mg wieczor to bylo w miare. jak zarzucilem jeszcze 100mg z rana to tylko bym spal i spal - taka jest sennosc. a juz sie cieszylem, ze wreszcie cos zaskoczylo.

Post 14 mar 2012, 10:58 
Moderator

No niby w skutkach ubocznych Solianu jest wymieniona senność (rzadko), może to minie z czasem. Ale i tak na pewno po Solianie byłem zdecydowanie mniej senny niż po większości tlpd/ssri.

Post 14 mar 2012, 11:00 
obserwowany

Pasman napisał(a):
Niektóre leki mają efekt uboczny - polepszenie samopoczucia przez pierwsze 2 dni. Miałem tak przy rispolepcie.

Pasman ma racje. wlasnie tak przy solianie mialem 3 dni temu. czulem sie wrecz swietnie. minelo kilka dni i lipa z dobrego samopoczucia.

Post 30 mar 2012, 12:07 

Od: 04 paź 2011, 13:28
JA brałęm Solian przez 9 miesięcy w dawkach 50mg rano +Anafranil + na noc olanzapina. Wszystkie Leki w małych dawkach (neuroleptyki w dawkach na zaburzenia nerwicowe a nie dużych na schizo). Ta olanzapina zaczela mnie z czasem za bardzo mulić wiec odstawilem. Więć z tego co sie dowiedziałem o Solianie to w małych dawkach działa aktywizująco (do 100mg na dobe). Ja później bralem solian rano i w poludnie po 50mg. W tych małych dawkach ma uwalniać dopamine a w większych dziłać odwrotnie chyba. Tu Wam daje taki opis leku ze stronki sprawdzlek.pl :

Tagi: dystymia, Na Depresję, Na Schizofrenię, nerwica, psychoza

Solian jest lekiem będącym atypowym lekiem antypsychotycznym. Zawiera on amisulpiryd, który pod wieloma względami przypomina inną substancję również stosowaną w psychiatrii: sulpiryd. Początkowo Solian traktowany był jedynie, jako lek, który powinien być stosowany przy schizofrenii. W dużych dawkach, czyli tych przekraczających 500 mg jest bardzo użyteczny we wszelkiego rodzaju psychozach, jednak w znacznie mniejszych (tych do 150 mg) Solian okazał się być bardzo efektywnym antydepresantem. Wykazano, że skuteczniejszy jest od prozacu. Skuteczność leku wiązana jest z tym, że w małych dawkach podwyższa on ilość dopaminy w przestrzeni międzysynaptycznej. Działaniem, więc nawiązuje do stymulantów, które przy depresjach, szczególnie tych długotrwałych są niesamowicie skuteczne. Pacjenci doceniają często również fakt, że amisulpiryd działa o wiele szybciej niż standardowe antydepresanty, oraz silniej niż one wpływa na motywację, oraz energię chorego. Solian może jednak powodować skutki uboczne. Do groźniejszych należą zaburzenia rytmu serca. Amiisulpiryd często podwyższa poziom prolaktyny, więc u kobiet podwyższa bardzo szanse wystąpienia mlekotoku.

______
dystymia (depresja nerwicowa), częściowo osobowość anankastyczna + przeciągające się różne powikłania polekowe
http://antidepressantwithdrawal.info/pl ... glowna.php
http://www.youtube.com/watch?v=F1eOsdpuFTI
http://www.youtube.com/results?search_q ... pics+drugs

Post 30 mar 2012, 22:00 

Od: 13 paź 2011, 16:14
niestety musiałam się pożegnać z Solianem, po 5 dniach, kiedy wskoczyłam na 200 [jadąc schematem 100->100->150->150->200] pojawił się mlekotok. zniknął dopiero po ponad tygodniu od zakończenia brania leku. a szkoda, świetnie aktywizował, wyeliminował stany lękowe, w trakcie brania nie wystąpił ani jeden epizod nagłej zmiany nastroju [co zdarza mi się bardzo często], który również utrzymywał się na należytym poziomie. generalnie szkoda, buuu i wielki żal.

______
ChAD
EPI

the grass is always greener on the other side.
rano: abilify15, fluxemed20, tegretol cr400, topamax200
noc: ketilept200, tegretol cr400, topamax200

Post 08 kwi 2012, 09:52 
obserwowany

solian w tabletkach po 200mg jest ok. na nim jedynie mam zaparcia, ktore skutecznie lecze bisacodylem i ginekomatie, do ktorej sie przyzwyczailem. na psychike tez dobrze dziala, pozwala mi usnac.

solian w tabletkach po 100mg to istny koszmar. dolegliwosci zoladkowo-jelitowe, ktore objawiaja sie silnym bolem zoladka (niezaleznym od tego co jesz, pijesz), kreceniem w jelitach, gazobojczymi wiatrami i obfitymi biegunkami.

solian w tabletkach po 400mg to tez koszmar. lęki, niepokoj ruchowy, bardzo silne negatywne pobudzenie.

niby wszystko solian, a tu sie okazuje, ze co inne tabletki solianu, ktore podobno roznia sie tylko dawkowaniem tego samego leku, wywoluja calkowicie inne skutki uboczne. jak wzialem 2 tabletki solianu w tabletkach 200mg czyli razem 400mg to nie mialem lękow i niepokoju ruchowego. jak wzialem 1 tabletke solianu w tabletkach 400mg to byly lęki, niepokoj ruchowy. jak widac firmy farmaceutyczne produkujace leki lubia pacjentom umilac zycie w postaci roznych skutkow ubocznych w obrebie nawet jednego leku. to wola o pomste do nieba.

-- 08 kwi 2012, 18:28 --

a moze po prostu mam grype zoladkowa, no bo bez przesady, zeby mnie tak trzymalo.

-- 14 kwi 2012, 12:25 --

na polowie tabletki solianu 200mg czuje sie najlepiej. nie mam obnizonego nastroju i tak nie dokuczaja mi zaparcia.

-- 28 kwi 2012, 12:33 --

z solianem musze sie pozegnac. na dluzsza mete na solianie zero checi, inicjatywy, brak motywacji, zamulenie. to nie jest lek na dlugotrwala aktywizacje.

Post 03 maja 2012, 10:48 

Od: 27 kwi 2012, 17:12
Jak myślicie, po jakim czasie nie warto już czekać, aż Solian się "załączy"? Biorę 300 mg/dobę od równo trzech tygodni (na depresję) i nic. Lekarz, który mi przepisał lek powiedział, że jeśli Solian będzie miał działać, to nastąpi to w ciągu pierwszych dwóch tygodni leczenia. Inny lekarz, do którego niedawno poszedłem na konsultację powiedział, że Solian to bardzo dobry lek (ponoć bardzo sprawnie leczą nim pacjentów na Sobieskiego), i że trzeba dać mu przynajmniej cztery tygodnie czasu. Cztery tygodnie (z hakiem) tak czy inaczej mu dam, bo do mojej następnej wizyty zostały mi jeszcze 2 tygodnie. Chodzi mi o to, czy warto czekać powyżej tego miesiąca? Jakie są w tym względzie Wasze opinie? Nie chce mi się tracić czasu na kolejny lek, który, jak wszystko na to wskazuje, okazał się niewypałem :(

Post 03 maja 2012, 11:18 
Warto jeszcze 2 tyg poczekać choc dawka jak na depresje bardzo wysoka ale mieszczaca sie w oknie przeciwdepresyjnym.

Post 03 maja 2012, 12:00 

Od: 27 kwi 2012, 17:12
QueenForever, dzięki za odpowiedź :smile: Fakt, dawka wysoka. Ten pierwszy lekarz kazał mi nawet brać nawet 400 mg/doba (a to, jak pisze w ulotce, dawka początkowa dla ostrych stanów psychotycznych), na szczęście ten drugi kazał mi brać mniej. Echhh, ci pigularze, ręce opadają :bezradny:

Post 03 maja 2012, 12:06 
W słonecznej Italii jest lek o nazwie Deniban który w składzie ma amisulpryd w dawce 50 mg-zalecenia główne dla tego leku to leczenie dystymii ...w depresji statystycznie najskuteczniejsza dawka amisulprydu to 100 mg (równowazna 150-200 mg sulpirydu).

Post 04 maja 2012, 19:38 
Moderator

No ja właśnie brałem 100mg (1-0-0) amisulprydu i ta dawka była dla mnie idealna. Sulpiryd biorę w dwóch dawkach podzielonych po 50mg (1-1-0).

Post 04 maja 2012, 20:06 

Od: 24 sty 2009, 16:42
Czy ktoś stosował amisulpiryd w połączeniu z SSRI do leczenia dystymii? A jeśli tak to jak rezultaty?

______
paroksetyna 40 mg + mirtazapina 45 mg

Post 04 maja 2012, 20:11 
Moderator

Stosowałem amisulpryd w dawce 100-200mg w połączeniu z TLPD (Anafranil SR, 150mg) do leczenia dystymii. Efekty były b. obiecujące, ale musiałem zrezygnować z tego mixu z powodu nadmiernej kardiotoksyczności, negatywnego wpływu na serce, wydłużenia ostępu QT. W połączeniu z citalopramem czy fluo już nie było tak różowo.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |