Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

ja łykam efektin i zomiren. Bez zomirenu nie rusze się z domu. Jeden dzień bez nich i wywracam sie na ulicy. To już jest uzaleznienie..ale co mam zrobić?padac na rodku ulicy? Nie raz pewnie kto mnie wzišł za pijanš. Mam nadzieje że mój lekarz znajdzie mi co zastępczego. NIKomu nie polecam...srodek szybko uzależniajšcy. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie uzależnia.Żaden lek antydepresyjny nie uzależnia tylko moga byc objawy uboczne po odstawieniu nagłym.W cišgu 2 tygodni przestań powoli brać leki zmniejszajšc dawjkę.Potem zacznij brać melatoninę 3-5 mg/noc i to daje ulgę.Ja już miesišc ponad nie biorę leków antydepresyjnych a odstawiałem seroxat.Był to jeden wielki koszmar ale jak przypadkowo zaczołem łykać melatoninę to ból dało się wytrzymać i zawroty głowy też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem że żaden lek antydepresyjny nie uzaleznia. Wręcz przeciwnie. Większoć uzaleznia (jesli nie wszystkie) nawet jeli nie jest to uwzględnione na ulotce. Kilka tygodni temu był powięcony temu program w pewnej telewizji. Większoć naukowców była zgodna co do tego faktu. Myl że lek nie uzaleznia a szybko przynosi ulgę stanowi niebezpieczeństwo szczegłonie dla mlodych osób. Bez lęków i oporów będš szli na tak zwanš łatwiznę i "łykali" prochy dzięki czemu farmaceutyczne giganty będš czerpać profity. Mylę że na forum "leki " powinno znaleć się więcej informacji na temat leków, ich działania i faktycznej koniecznoci ich zażywania.Pamiętajmy: TE LEKI NIE LECZĽ".Leczyć musimy się sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle droga Magdaleno, ze grubo przesadzilas. Jak leczysz sie sama to zycze powodzenia. Te leki niweluja objawy, dzieki czemu mozemy wiesc normalne, satysfakcjonujace zycie. Ne rozumiem czemu siejesz kampanie antylekowa, zerujac na ludzkiej niewiedzy i lekach. Leki antydepresyjne nie uzalezniaja i wyrzadzaja mniej szkod niz chociazby antybiotyki. Uzaleniaja anaksjolityki, czyli leki przeciwlekowe, ale te stosuje sie w ostatecznosci. Sadze, ze najpierw powinnas zdobyc wiedze z jakiegos naukowego zrodla a dpoiero potem szerzyc sady. Dla niektorych leki to jedyna nadzieja. Samemu nie da sie regulowac rownowagi nerochemicznej, wiec my sami sie nie wyleczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzam..bo biore te leki. Biore od lat rózne leki ..by funkcjonowac, sa mi potrzebne....Ale nadal uważam że te leki siejš spustoszenie...a pisanie o nich że sš nieszkodliwe i nie uzalezniajš powodujš częstrze sięganie po nie, które nie zawsze jest uzasadnione. ..a odnonie literatury..tę przerobiłam już niejednokrotnie. Znam wielu ludzi którzy całkowicie zawierzyli się swojemu psychiatrze i dzi nie wyobrażajš sobie życia bez leków. Leki nalezy brać wtedy gdy jest to konieczne, a pisanie o nich jak o cukierkach powoduje częstrze je zażywanie, szczególnie wród modych ludzi którzy celowo chodza do lekarza symulujšc objawy by dostac recepte.A lekarz na ogł nie odmówi sobie kolejnego pacjenta.. Nie zmienie swojego zdania na temat tych leków i wielu innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, brałam afobam trzy tygodnie 2x0,5 , strasznie mnie otępiał, brak apetytu, ogólne osłabienie. Wzięłam dawkę wczoraj rano a póżniej już nie. Teraz bardzo żle się czuję. Proszę o jakš pomoc. Jak długo to może trwać?

 

Temat przeniesiony do subforum 'Leki' (dop. Lith)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówišc nie mam zaufania do takich leków i nigdy ich nie brałam. Może na dobre powinna je odstawić skoro wywołujš takie skutki uboczne. Z tego co piszesz zamiast uspokajać otępijš. Może spróbuj sobie pomóc przez rozmowę z psychologiem albo chociażby dobry i niezastšpiony kontakt z przyjaciółmi. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, brałam afobam trzy tygodnie 2x0,5 , strasznie mnie otępiał, brak apetytu, ogólne osłabienie. Wzięłam dawkę wczoraj rano a póżniej już nie. Teraz bardzo żle się czuję. Proszę o jakš pomoc. Jak długo to może trwać?

 

Temat przeniesiony do subforum 'Leki' (dop. Lith)

czeć

ja też miałem dokładnie taki sam problem!!!i to po afobamie, tylko wydaje mi się że za krótko go brała żeby się uzależnić, ale jeżeli tak uważasz to proponuję odstawianie czasowe tzn, zmniejszanie dawki przez jaki okres 1 tabl. potem 0,5 tab, napewno to pomoże i polecam sport!!!!!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - jakis czas temu dopadla mnie nerwica - zaczolem od

 

chydroxyziny - potem przelamalem sie i poszedlem do psychiatry - dostalem Zomiren i Asentr - Asentre odstawilem po 1 miesiacu

 

zomiren uwazalem za jedyna rzecz która pomaga mi zyc dzieki ktorej daje rade - jadlem go jak cukierki - w pewnym momencie

 

uswiadomilem sobie ze niszcze sobie zycie jeszcze bardziej niz kiedy doprowadzilem je do nerwicy - opanowalem sie i

 

powiedzialem sobie stanowcze NIE - od miesiaca czuje ze panuje nad soba - nie funkcjonuje normalnie to jeszcze potrwa ale

 

jest dużo lepiej - Zomiren biore max ! raz w tygodniu - chodz mam zawroty glowy i takie inne szczegolnie w pracy - ale mozna

 

to przemoc przeciez to tylko moja wlasna psychika - tylko pozytywne myslenie i praca nad soba moze mnie z tego wyciagnac a

 

nie jakas chemia niszczaca i oszukujaca moj organizm - Polecam odluzcie leki - sprobojcie walczyc z soba - te male zwyciestwa

 

jak wyjscie do miasta bez bolu glowy sa szalenie satysfakcjonujace...

Powodzenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bral ktos z was xanax ?? Czy nie byliscie po nim

 

dziwnie otumanieni, bo ja czuje sie jakbym wypil zajebiscie duzo alkoholu chce mi sie non stop spac kreci mi sie w glowie

 

placza mi sie literu jak pisze i czuje sie oszolomiony np wszeldem do sklepu i nie wiem po co??? mam tez problemy z pamiecią

 

i koncentracja? Mozliwe jest ze to po jednej tabletce 1 mg sr???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja brałam xanax i bardzo mi pomógł, czułam się po nim

 

rewelacyjnie. Tyle że ja brałam dużo mniejsze dawki, czyli 0,25 mg, lub maxymalnie 0,5 mg i to nie sr (czyli o przedłużonym

 

działaniu), tylko zwykły xanax działający przez kilka godzin. Może zacząłeś go brać od zbyt dużej dawki, spróbuj wziąść 0,5

 

mg i zobacz jak się będziesz czuł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zamiast xanaxu dosatelem imovane to lek nasenny tyle

 

ze on u mnie nie powoduje snu ani tym bardziej nie zasypiam po nim tylko w 1,5 godziny po zazyciu leki mijaja moge powiedziec

 

czuje sie prawie jak bym nie byl chory ( zostaja tylko wlasne mysli ktore napedzaja chorobe), z tym ze ten lek dziala 5

 

godzin i klaps. wiec biore go pol rano i pol w poludnie. jak bralem na wieczor to i tak spac nie moglem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj ja też biorę xanax ale po nim czuję się bardzo

 

dobrze ibiorę dawki3 mg na cały dzień wiem że muszę go odstawić bo sie uzależniłam jest ciężko go odstawic biorę go rok

 

ijestem właśnie w trakcie odstawiania pozdro aga 76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afobam bralem przez 5 miesiecy.3 razy dziennie po 1,0

 

.Niestety czasami wieksze dawki.Afobam odstawilem rok temu.Odstawienie polega na stopniowym zmniejszaniu dawek.Naturalnie pod

 

katrolom lekarza .U mnie to 1/2 tabletki mniej co dwa tygodnie.Nie bylo latwo ale sie udalo odstawic.Nagle odstawienie

 

Afobamu jest straszne.Najlepiej to go wogole nie zaczynac brac.Sa inne bezpieczniejsze leki,ale to juz wam lekarz najlepiej

 

doradzi.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie to Afobam jest dobry na efekty odwykowe po

 

nagłym odstawieniu innych psychotropów :mrgreen: Żartuję sobie, biore go doraźnie, ale domyślam się, że nagły brak jego musi

 

być dramatyczny dla organizmu. Dogadaj się z lekarzem, bardzo stopniowe zmniejszanie dawki na pewno doprowadzi Cie do

 

spokojnego odstawienia. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czulam sie dziwnie przez jakies dwa tygodnie: spiaca ,

 

otumaniona. Potem przeszlo i czuje sie calkiem dobrze.Trzeba odczekac. Leki nie dzialaja natychmiast. Biore tylko na noc i

 

dzieki temu spie. Bede w koncu musiala przestac i tego sie boje. Biore od 5 miesiecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xanax strasznie otumania, często jak sobie

 

łyknąłem od razu mnie scinało i szedłem spać. A jesli chodzi o "efekty lecznicze", właściwie ich nie dostrzegłem. Innaczej

 

sprawa wygląda jeśli bierzesz xanax na spanie.

Ktoś wcześniej pisał o "imovane", łykałem ten lek przez troche i polecam

 

go, ścina do snu góra do dwóch godzin, potem działa jeszcze przez ok 3h. Nie "przeciąga" snu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×