Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aktorstwo jako antidotum?


zabijaka

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poruszyć tutaj wątek aktorstwa a sposobu pokonywania swoich lęków i nieśmiałości, odnalezienia siebie.

Aktorstwo jako forma terapii a jednocześnie zabawy, pracy nad charakterem i drogi do ciekawych możliwości.

Co o tym sądzicie?

Znacie kogoś, załóżmy, nieśmiałego i mniej asertywnego niż większość, który się wybił właśnie na takim kierunku?

Sam osobiście znam dwie osoby, które w czasach liceum w żaden sposób nie pretendowały do tych ról, a odnalazły się na takich studiach.

Więc co sądzicie, chciałbym poznać Wasze opinie.

 

-- 05 paź 2012, 14:37 --

 

forever alone -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruda22 - A czy nie uważasz właśnie, że dzięki 'masce' jakiej umożliwia sztuka aktorska, łatwiej będzie takim osobom wyrzucić z siebie złe emocje, a przy okazji lepiej poznać siebie?

Nieśmiała osoba dla przykładu gniew stłumi w sobie, zamiast krzyknąć na kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, naprawdę. Ja się przyznam, iż grałam od podstawówki, a także występowałam w różnych konkursach recytatorskich. Oprócz tego chodziłam też na lekcje śpiewu. Ale czym byłam starsza, tym bardziej trzeba mnie było przymuszać do owych wystąpień ;). Niemniej wiem, że dobrze mi to wychodziło i nawet myślałam, aby iść na PWST, lecz rozeszło się po kościach... Może kiedy doprowadzę swoją psychikę do porządku (w miarę), wtedy się odważę? Przez lata grania nie zrobiłam się pewniejsza siebie ni nic w tym rodzaju, nie zyskałam nowych przyjaciół ni nic w tym stylu. Także to akurat dla mnie nie było antidotum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zdziwiłam się dowiadując się, że niektórzy aktorzy są nieśmiali. Aktorstwo to udawanie kogoś innego. Nakłada się wtedy "maskę", nie jest się sobą. Niektórym nieśmiałym osobom myślę, że to może pomóc, lecz nie znam osobiście nikogo takiego (nie mam znajomych, którzy by praktykowali aktorstwo w jakimkolwiek wydaniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×