Skocz do zawartości
Nerwica.com

8 dziwnych zaburzeń psychicznych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

8 dziwnych zaburzeń psychicznych

 

20 minut z naukowego bełkotu, szczerze mówiąc przewijałem filmik i wysłuchiwałem może po jednej minucie o każdym zaburzeniu. Efekt końcowy? Udało mi się w 8 minut, obejrzeć 20 minutowy filmik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkuuporr, a dziękuję :D

 

Kolejna krótka wstawka, choroba nr. 9 to nie$%!#anie mózgowe F 50 cm

 

Filmik bez lektora, krótki opis - pacjenci kupują sobie kibelek na allegro i tyle. Wyjeżdżają na drogi, dziwnie się zachowują, wymachują rękami, nie umieją utrzymać równowagi, ciągle zmieniają pasy ruchu, najlepiej takich unikać - tylko jak? Jak widać na filmie, to oni są najważniejsi ze wszystkich kierujących. Cecha charakterystyczna - jeśli pacjent na kiblu popełni błąd lub wykroczenie, to obrywa się ludziom zdrowym, w postaci wyzwisk i gestów fuck you. Początki objawów - marzec/kwiecień :smile:

 

komentarz pod filmem :D

Jakiś psychiczny, złapać go trzeba i przebadać, generalnie stanowi zagrożenie sam dla siebie, więc jak sądzę nikt nie będzie go szukał, inaczej byłoby gdyby jechał samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich "dziwnych" to jeszcze mi przychodzą na myśl paranoja indukowana, zespół Alicji w Krainie Czarów i autoskopia (chociaż to chyba tylko objaw, a nie zaburzenie).

 

Wśród znajomych rodziny był przypadek osoby, która twierdziła, że zalęgły się na niej i w niej wszy oraz że niedługo przez nie umrze.

 

A tu mężczyzna, który stracił zdolność zapamiętywania po leczeniu kanałowym :shock:

http://www.bbc.com/future/story/20150630-my-dentist-saved-my-tooth-but-stole-my-memory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu mężczyzna, który stracił zdolność zapamiętywania po leczeniu kanałowym

http://www.bbc.com/future/story/2015063 ... -my-memory

nieźle :shock::mrgreen:

 

Nie wiem czy to podpada pod zaburzenie, ale kiedyś czytałem tekst o gościu, który po przeszczepie (bodajże serca), zyskał umiejętność, talent do gry na skrzypcach :shock: Już zapomniałem o co dokładnie chodziło, w każdym razie przed przeszczepem nie miał tej umiejętności, po przeszczepie przejął ją od gościa, który już nie żył. To się chyba nazywa - pamięć narządów czy pamięć komórek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×